LrPS:n seura-asut 2017 – Tilaukset sisällä…

Seuran asutilaukset on nyt tehty. Tackla ilmoittaa milloin tilatut tuotteet ovat noudettavissa.

Sen verran tuotevalikoimasta on saatu palautetta, että loppukesän katalogiin tullaan lisäämään muutamia muitakin seura-asuja: mm. perinteinen T-paita. Myös lasten ja cm-kokoja tullaan lisäämään listoille.

Tässä aiempi info:

Varsinaisessa kevätkokouksessa esiteltiin asiaa ja oheisessa liitteessä on kuvasto ja hinnasto.

Mallistoon on valikoitunut asiallinen setti, jossa on seuraavat tuotteet:

Kaikissa malleissa on seuran tuttu logo brodeerattuna rintaan tai oikeaan lahkeeseen. Lisäksi Milford-takissa on takana kauluksessa teksti ‘Mielummin purjehdin’ heijastavalla turvapainatuksella. Hinnat sisältävät alv:n.

LrPSn seura-asut – Tackla – tilausohjeet – kuvasto ja hinnasto

Toimi näin:

1. Tutustu tuotteisiin oheisesta kuvastoliitteestä…
2. Mene käymään Tackla Shopissa Kaukaalla (Standertskjöldinkatu 1) viikosta 20 lähtien (15.5. alk.)
3. Mallisto on esillä siellä omana kokonaisuutenaan. Sovita mallit ja tee tilaus.

HUOM: jotta seura-asut saadaan kesäksi käyttöön, niin Tacklan kanssa on sovittu, että viimeinen sovitus- ja tilauspäivä on perjantai, toukokuun 26. päivä (26.5.). Myymälä on avoinna: arkisin 10-17 ja lauantaisin 10-14.

4. Tacklalta ilmoitetaan milloin asut ovat saapuneet – jokainen käy lunastamassa ja maksamassa oman tilauksensa asut Tacklan myymälästä…
5. … ja ei muuta kuin käyttöön ja esille!

Yhteistyössä