Tule mukaan vetäjäksi Junnuviikko-leirille!

LrPS elvyttää monen hiljaisemman vuoden jälkeen junnutoimintaa. Wilmanrannan Junnuviikko -niminen lasten ja nuorten purjehdukseen ja veneilyyn opastava leiritapahtuma järjestetään ma-pe 3.-7. kesäkuuta Purjehduskeskuksella.

Junnuviikko-tapahtuma tarvitsee meidän kaikkien seuralaisten tukea. Leiritapahtumaa on suunniteltu hallituksen ja muutaman seuran jäsenten voimin ja peruskuviot on saatu hiottua valmiiksi:

Tapahtuman toteuttamiseksi tarvitsemme edelleen seuran talkooväkeä Junnuviikon toteuttamiseen. Kaikenlaista käytännön tehtävää on tiedossa: venekaluston laittoa, purjehduksen perustaitojen opettamista, yleisiin veneilytaitoihin perehdyttämistä, järviympäristöoppia, ruokahuoltotehtäviä jne.

Kaikki leiristä kiinnostuneet voivat tulla mukaan ohjaustoimintaan!

Talkoolaisten ilmoittautumisia ottavat vastaan ja lisätietoja antavat:
Aki Suhonen, Wilmanrannan Junnuviikon ”vanhempi rehtori” 050 407 6450
Topiantti Äikäs, kommodori 040 716 4188

Tehdään Wilmanrannan Junnuviikosta yhdessä kiva tapahtuma!